KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12948104
nr 1294 8104
Thea Ekström
(1920-1988), Sverige
Träsnitt, 1/1. Signerad, daterad 1973m mm: 52x40 cm
Thea Ekström, svensk bildkonstnär född 1920, död 1988.
måndag 2 december 2019
kl 19:26:25